M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Başmakaleler5 (Çocuklarla Başbaşa)
Tür : Kitap

Ebat : 15,2x22 cm.

Cilt :

Sayfa Sayısı : 106 Sayfa

Laminasyon :

Yazar Adı : M. Es'ad Coşan
 

Çocuklarla Başbaşa, Merhum Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi'nin Gülçocuk dergisinde kaleme aldığı yazıların tamamından oluşmaktadır.

Hocaefendi'ye göre,ihmal edilmemesi gereken en önemli kesim çocuklardır. Çünkü onlar dünyanın en güçlü insanlarıdır. En kalabalık nüfus onlarındır.  Onlar başımızın tacı, gözümüzün bebeği, gönül bahçemizin tatlı meyvesi, geleceğimizin güzel umudu, yarınlarımızın sahipleri ve bekçileridir. Bu yüzden asla ihmal edilmemelidirler.

Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi, çocukları ideal şekilde eğitebilmek için anaokulları, özel ilk, orta ve yüksek eğitim müesseseleri kurulmasını teşvik etmiş, önayak olmuş ve bu amaçla çok sayıda eğitim kurumu hayata geçmiştir. Bu amaçla bir başka hizmet tarzına daha öncülük ederek 1987 yılının Mayıs ayında aylık Gülçocuk dergisini çıkartmış,derginin başmakalelerini de bizzat kendisi kaleme almıştır.

Bugünün büyükleri, çocukluğunun tatlı günlerini onunla yaşadı. Gül çocuklar büyüdü, hayırlı birer anne-baba oldular. Şimdi sıra sizin çocuklarınızda...

Cennet güllerine nasihat ve tavsiyelerin yer aldığı bu değerli eseri çocuklarınız büyük bir keyifle okuyacak.

---
Kitapla ilgili detaylı bilgi ve temin için aşağıdaki linke tıklayınız:
Sayfa Başı