M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Regaib Gecesi (1991)

Bu ay "Allah'ın kulları affetme ayı." Neden? Hepsinin hikmeti var, hepsinin sebebi var. İnsan olayları, hadiseleri aklıyla mantığıyla düşünürse, gönlüne müracaat ederse "Bunun mânası nedir?" diye tefekkür ederse -tefekkür en kıymetli ibadet- çıkarabilir..

Devamı

Regâib Duası

Biz yaşayan kullarına da tevfîkini refîk eyle yâ Rabbi! Hidayet eyle yâ Rabbi! Lütf u ihsan eyle yâ Rabbi! Yolunda daim, zikrinde kâim hayırlı kullar eyle yâ Rabbi! Şerlerden, günahlardan, haramlardan bizleri uzak eyle yâ Rabbi!.

Devamı

Regâib Gecesi

İki hayır bir araya gelince nûrun alâ nûr, nur üstüne nur, bereket üstüne bereket oluyor. Bilirsiniz hacda da eğer arefe günü cuma gününe rastlarsa, hacılar Arafat dağına çıktıkları zaman cuma günü oluverirse artık yetmiş hac sevabı var..

Devamı

Regâib kandiliniz mübarek olsun

İki yönden kutsal oluyor, iki yönden mübarek oluyor, iki yönden çok kıymetli oluyor:Bir; cuma gecesi olduğundan. Yani perşembeyi cumaya bağlayan her gece, zaten hafta gecelerinin en kıymetlisidir. Peygamber Efendimiz, "Leyle-i Garrâ'dır" diye buyuruyor. "Garrâ" ne demek? "Nurlu" demek. .

Devamı

Tüm Makaleleri Görüntüle

Makaleler

Sayfa Başı