M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Hükümlerde Adaleti Tesis Etmek

Neden? Asabiliğinden dolayı kızdığı adamın aleyhinde hüküm verir. Şöyle bir rahatlasın siniri geçsin, gidin bakalım tamam. Yarın kararımı vereyim. Almanya'da bizim arkadaşlardan bir grup arasında bir ticari ihtilaf çıkmış..

Devamı

Nefsi Terbiye Etmenin İlmine “Tasavvuf” Diyoruz

Bunun bir metodu, ilmi, usulü var. Hani bir kuşu yetiştirmenin, bir köpeği eğitmenin, bir arslan bakıcısının bir arslana terbiye vermesinin, bir çiçeği yetiştirmenin, pamuk üretiminin, ayçiçeği üretiminin problemleri var da, insanın yetişmesinin problemleri yok mu, ilmi yok mu?.

Devamı

Hak Dine Sarılmalıyız

İyi ama düşmanlarını bil, aman düşmanlarını bil! Onların oyununa gelme, onların karşısında yenik düşme, maratonu bitirememe durumuna gelme. Gayeye ulaşamamak, yarı yolda yarışı bırakmak, başaramamak, sonunda cehenneme düşmek gibi bir duruma gelmemek için insanın bunları bilmesi lazım..

Devamı

Tebliğ ve Organizasyon

Organizasyon içinde olacaksınız. Müslümanlar çuvalın içindeki pirinç taneleri gibi olmayacak. Böyle yığın gruplarının sosyolojik kıymeti yok. Birbiriyle organize olacak. Bakın müslümanlar namaz kılarken cemaatle namaz kılıyor..

Devamı

Tüm Makaleleri Görüntüle

Makaleler

Sayfa Başı