M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Hac Muazzam Sembollerle Dolu Bir İbadet

Hac ibadeti Müslümanlar için son derece büyük hikmetler ihtiva ediyor; son derece muazzam faydalar sağlıyor. Hem dünya hem âhiretleri için birçok menfaatler temin ediyor..

Devamı

Hacca Çağır

Allah bizi çağırdı."Duymadık hocam, ne zaman çağırmış, kim diyor?" Ve ezzin fî'n-nâsi bi'l-hacci. Ye'tûke ricâlen ve alâ külli dâmirin ye'tîne min külli feccin amîk. "Sen ey İbrahim, bu Beytullah'ı yaptın; seslen insanlara. Onların kimisi yayan, kimisi binekli, dağların arasındaki yollardan vadilerd.

Devamı

Haccın İncelikleri

Biliyorsunuz buralar İbrahim aleyhisselam ile ilgili hatıralarla dolu. Kâbe-i Müşerrefe'nin bânisi, inşa eden kimse bir bakıma İbrahim aleyhisselamdır. Sonra burada, Mekke'de insanlar yokken, meskûn mahal değilken, Allah'ın emri üzerine, hanımı Hacer validemizi ve küçük yavrusu İsmail'i getirip de, .

Devamı

Medîne-i Münevvere’de Resûl’ün Yanında

Muhterem kardeşlerim!Buraya gelmek birçok insana nasip olmuyor. Ne bakımdan nasip olmuyor?Kimisi buraların kıymetli yer olduğunu idrak etmekten gafil olduğu için buralara gelmiyor..

Devamı

Tüm Makaleleri Görüntüle

Makaleler

Bildiğiniz üzere web sitemizde;

M. Zahid Kotku ile M. Es'ad Coşan hocaefendilerin sesli/görüntülü sohbetlerini yayınlıyor; resim ve özel eşyalarını da mecmerkezinde arşivliyoruz.

Elinizde özel çekim (düğün, ev sohbeti, gezi.. vb) kaset/video; resim, özel eşya, mektup .. varsa bizlere kargo edebilirseniz, o kasetleri bir taraftan dijitalleştirerek web sitesinde yayınlama/arşivleme fırsatını bulmuş olacağız, diğer taraftan da bir adet dijital kopyasını aslı ile birlikte sizlere ulaştırmış olacağız.

Resim, fotoğraf, mektup ..vb. dijitallerini gönderebilir, ya da asıllarını gönderip tarafımızca dijitalleştirildikten sonra asıllarını sizlere ulaştırabiliriz.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Kargo adresi: İskenderpaşa mah. Sarıgüzel cad. No:7 Fatih /İstanbul.

Mail: bilgi@mecmerkezi.org

Sayfa Başı