M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Ramazan Orucu

el-Hamdü lillâhi rabbi'l-âlemîn hamden kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâlin ve fî külli hîn. Ve's-salâtü ve's-selâmü alâ seyyidi'l-evvelîne ve'l-âhirîn ve eşrefi'l-mürselîn ve imâmi'l-muttakîn ve şefîil-müznibîn Muhammedini'l-Mustafa ve alâ âlihî ve sahibihi ve men tebiahû bi-ihsânin ilâ .

Devamı

Ramazan'ın Son On Gününde İtikâf

İbadet maksadıyla camide kalmaya itikâf deniyor. Ramazan'ın son on gününde Efendimiz itikâfa niyet edip itikâfa girerdi. Tüm evkâtını ibadetle, hayırla, zikirle geçirmek ve değerlendirmek için camide yatıp kalkardı. Biliyoruz ki bu itikâf sünneti, bizler için de çok önemlidir ve bir beldede müslüman.

Devamı

Mübarek Ramazan Ayına Girmiş Olduk

Mübarek Ramazan ayına girmiş olduk. Allah hepinize hayırları fetheylesin. Ramazan ayının bütün güzelliklerinden istifade etmeyi cümlenize nasip eylesin. Ramazan ayında sevabınız, ecriniz çok olsun. Allah gufran ayında günahları mağfiret olup süedâ, bahtiyarlar zümresine dâhil olanlardan olmayı, iki .

Devamı

Ramazan'a Girerken

''Cenâb-ı Hak Teâlâ ve Tekaddes hazretleri bu ayda sizin gayretinize, ibadete şevkle koşuşmanıza, birbinizden etkilenerek ibadet yarışına girmenize nazar eyler. Ve yübâhî biküm melâiketehû. ''Sizinle meleklerine övünür.''.

Devamı

Tüm Makaleleri Görüntüle

Makaleler

Sayfa Başı