M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Berat Gecesi (1996)

Demek ki bu gecede Allahu Teâlâ hazretleri çok kulları affediyor ama bazı istisnalar var, bazıları hariç, bazılarını affetmiyor. Onlar kötü huylu insanlar, geçimsiz insanlar, küs insanlar, imanı bozuk insanlar. Onları affetmiyor. Onun dışında iyi niyetli, temiz, müslüman kulları bu gece affeder. O k.

Devamı

Berat Gecesi ve İlgili rivayetler (1999)

Bir rivayete göre de İkrime rahmetullahi aleyh; el-Leyletü'l-mübâreke hâhünâ leyletü'n-nısfi min Şa'bân. diye buyurmuş."Bu âyette geçen, Duhan sûresinin bu üçüncü âyetinde geçen; 'Mübarek gecede indirildi.' diye ifade edilen gece, Şaban'ın yarısı gecesidir." diye öteki âlimlerden ayrı olarak İkrime .

Devamı

Berat Kandili (1997)

"Yâ Rabbi! Eğer şakîler, eşkiyâ divanına ismimi yazmışsan, ben onlar arasındaysam, sevmediğin kullar zümresindeysem, aman yâ Rabbi, beni oradan kurtar, bu durumdan beni çıkar, o şakîler divanından benim ismimi sil; benim ismimi saîdler divanına, saîdler defterine yaz. Beni sevdiğin, razı olduğun kul.

Devamı

Peygamber Efendimiz’in ayı

Şaban ayı mükeffir'dir, günahların afv u mağfiretine sebeptir. Ramazan ayı da mutahhir'dir, kulun içini tertemiz eder. Ne günah kalır inşaallah, ne suçun karalığı, yüz karalığı kalır. .

Devamı

Tüm Makaleleri Görüntüle

Makaleler

Sayfa Başı