M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

2000’li Yıllar Tevhid Yılı

M. Es'ad Coşan

 İnşaallah 2000 yılı başlıyor. 

2000 yılı nedir? 2000 yılının adını ne koyduk? 

“Tevhid yılı” koyduk. Lâ ilâhe illallah Muhammedü’r-resûlullâh’ı anlatacağız. 2000 yılının Tevhid Yılı olduğunu herkesin duyması için hepinizden velev yarım kelime bile olsa desteğini bekliyorum. Haça, puta tapmayı bırakıp da âlemlerin rabbi Allahu Teâlâ hazretlerine, O’nun razı olacağı şekilde lâ ilâhe illallah diyerek ibadet etme yılı olduğunu söyleyelim. Bu hususta çalışalım. Peygamber Efendimiz’in âhir zaman peygamberi olduğunu söyleyelim.

Allah’ın kelâmı Kur’ân-ı Kerîm’i çok iyi öğrenelim ve çoluk çocuğumuza çok iyi öğretelim. Kendimiz de çok iyi öğrenelim ve Peygamber Efendimiz’in sünnetine sımsıkı sarılalım. Çünkü Peygamber Efendimiz’in sünnetine sarılan her şeyi öğreniyor. Hadîs-i şerîfler bize her türlü ince ince meseleleri öğretiyor ve hadîs-i şerîfleri okuduğumuz zaman hayran kalıyoruz. Bilmediğimiz şeylerde de bizim yolumuzu aydınlatıyor, ışık tutuyor. 

Onun için Kur’ân-ı Kerîm’e sımsıkı sarılacaksınız ve Kur’ân-ı Kerîm’i çok iyi öğreteceksiniz. Eğer birileri dünyada tüm İslâm ülkelerinin başına çoraplar örerek İslâm’ı yok etmeye çalışıyorsa müslümanlar da İslâm’ı cihana hâkim etmeye çalışacaklar. Gayret gösterecekler.

Önümüzdeki 2000 yılı inşaallah Tevhid Yılı’dır. Şimdiden çalışmaya başlayalım. Kendimizi hazırlayalım. Kur’an öğrenelim, Peygamber Efendimiz’in hadîs-i şerîflerini evlatlarımıza öğretelim. 

Kütüphanenizdeki kitapları okumaktan başlayın. Her gün beş sayfa, on safya, yirmi sayfa, ne kadar okursanız... 

Bazı çalışkan insanlar biliyorum, bir oturdular mı günde 30-40 sayfa okuyabiliyorlar. Koca koca, kalın kalın ciltleri çabuk çabuk bitirebiliyorlar. Böyle aşk ile şevk ile okuyun. İlminiz, irfânınız artsın. İlminize göre amel edin. 

Allahu Teâlâ hazretleri sizi sevsin. Dünya ve âhirette aziz ve bahtiyar eylesin. 

Sayfa Başı