M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

21. Asır Tevhid Asrı

M. Es'ad Coşan

Akıllara iyice yerleşsin diye çok önceden 2000 yılının adını koyduk: 2000 yılı Tevhid Yılı’dır. Bizim hicrî tarihimizde başka rakamlar var ama şimdi kullanılan tarihe göre, uluslararası kabul görmüş zaman sistemine göre, 2000 yılı ile beraber başlayan 21. asrın da Tevhid Asrı olduğunu belirttik. 

Lütfen tevhid için çalışın! İslâm’ın yayılması için, lâ ilâhe illallah’ın bilinmesi için, Allah’ın şerîki ve nazîri olmadığının, var ve bir olduğunun, her yerde hâzır ve nâzır olduğunun herkes tarafından bilinmesi için çalışma yapın!

Çoluk çocuğunuza İslâm’ı, Kur’ân-ı Kerîm’i iyi öğretin! Çünkü bu sizin vazifeniz ve en önemli işiniz... En önemli göreviniz, onları iyi müslüman yetiştirmek! İslâm’ı, Kur’an’ı, Resûlullah’ı seven insanlar olarak yetiştirmek... 

Lütfen kollarınızı sıvayın, gayretinizi kamçılayın, gayrete gelin ve 2000 yılında lâ ilâhe illallah’ı tanıtma, uluslararası alana yayma, bilmeyenlere öğretme çalışmalarını hepimiz yapalım!

Mü’mine göre insanın hayatı imtihandır ve bu imtihan ölüm anına, vefat anına kadar devam ediyor. İbadetler mübarek günlere, aylara mahsus değildir, ömür boyudur. İbadet demek, Cenâb-ı Hakk’a itaat demektir. Ömür boyu Cenâb-ı Hakk’a itaatle vazifeliyiz, vazifelisiniz.

Namazları camide kılmaya gayret edin. Çünkü cemaate devam etmek çok kuvvetli sünnettir. Özellikle yatsı ve sabah namazları münafıkların tâkat getiremediği ancak ihlâslı müslümanların gittiği namazlar olarak bildirildiği için, münafıklara benzememek için özellikle yatsı ve sabah namazlarına gitmeye gayret edin! Camileri ihya edin! Camileri mahzun ve boş bırakmayın!

Kur’ân-ı Kerîm’i lütfen kütüphanenize koymayın; duvara, çiviye asıp torbanın içinde saklı tutmayın; her gün okuyun! Kur’ân-ı Kerîm’le sevginizi, ilginizi, alakanızı, ezberinizi, kıraatinizi devam ettirin!

İbadetleri sevin! Severek yapmaya kendinizi alıştırın! İbadetlerin güzelliklerini düşünürseniz zevkine varırsınız, seversiniz. Zikirlerinizi de yapın! Hayır hasenâtınızı yapmaya, sadakalarınızı, zekâtlarınızı vermeye devam edin! 

İslâm ahlâkı ile ahlâklanın! Cenâb-ı Hakk’ın emirlerini tutun! Yasaklarından kaçınmaya titizlikle riayet edin! 

Takvâ ehli olun!

Sayfa Başı