M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Hepinizin Evi Kur’an Kursu Olsun!

M. Es'ad Coşan

Kur’ân-ı Kerîm’e sımsıkı sarılın, ahkâmına sımsıkı sarılın. 

Kur’ân-ı Kerîm’i hayatınıza rehber edin... 

Hepinizin evi Kur’an kursu olsun! Türkiye’de kaç tane müslüman evi varsa o kadar ev Kur’an kursu olsun, o kadar ev imam-hatip lisesi olsun!.. Her ev imam-hatip lisesi olsun!..

“Nasıl olacak bu hocam?”

Babalar, anneler -mücahit babalar, o sâliha anneler- evlatlarını dilerse öyle yetiştirirler. İmam-hatip okulundaki hocalardan daha güzel, daha şefkatli, daha heyecanlı yetiştirirler. Daha müttakî evlatlar, dini için canını verecek daha hâlis, muhlis müslümanlar olarak yetiştirebilirler. 

Gayret edin ki evlatlarınızı cehennemden korumak sizin vazifenizdir. Onları iyi müslüman yetiştireceksiniz. Onlar da sizin gibi salih insanlar, ihlâslı müslümanlar olacak, Allah’ın sevgili kulları olacaklar. Onlar da sizinle beraber cennete girecekler.

Evlatlarımızı kendimizden daha iyi yetiştirmemiz lazım! Daha bilgili, daha görgülü, daha yüksek yetiştirmemiz lazım!.. Yirmibirinci yüzyıla hazırlamamız lazım! Hem çağdaş olması lazım hem ihlâslı, tertemiz, pırıl pırıl olması lazım! Onları güzel yetiştirmek görevimiz...

Allahu Teâlâ hazretleri evlatlarımızı güzel yetiştirmeyi nasip etsin. Bizim de güzel müslüman olmamızı nasip etsin. Hepimizi cennetiyle, cemâliyle taltif eylesin. Hâbîb-i Edîbi’ne Firdevs-i Âlâ’sında komşu eylesin...

Sayfa Başı