M. Es'ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi

Gözünüzü Dört Açacaksınız

M. Es'ad Coşan

Benden önceki hocalarımızdan da misal verebilirim, kendi yazılarımızdan da misal verebilirim. Biz, olacak hadiseleri 10 sene, 20 sene, 30 sene, 50 sene önceden söylemişizdir, alimlerimiz söylemiştir:

“Böyle nesil yetiştirmeyin, bu neslin sonu anarşi olur. Anarşist olurlar. Bunlar memlekete fayda getirmez.” demiştir. Anarşistin ne olduğunu kimsenin bilmediği zamanda alimlerimiz bunu yazmıştır.

Neden?

Allah’ın verdiği nurla bakan insan hakkı söyler. Allah bir nur verdi mi hakkı batıldan ayırır, söyler. Ama o zaman dinlenmemiştir, ihmal edilmiştir. Şimdi artık kıyametler kopuyor. İşin vahameti, ciddiyeti iyice anlaşılmış durumda. Onun için sizi mânevî murâbıtlığa çağırıyorum. Mânevî murâbıtlık, mânevî mücahitlik. 

Gözünüzü dört açacaksınız; Müslümanlığı korumak için müslümanları korumak için tedbir alacaksınız. Gıda yardımı mı silah yardımı mı beden yardımı mı asker yardımı mı gerilla yardımı mı; yaparız. Bunların hepsini müslümanların birbirlerine yapması lazım.

Çünkü orada öldürülüyor. 

Gözümün önünden gitmeyen bir sahne; gazete çekmiş: 

Babası yanında, kızı yanında, ellerinde silah. Kızcağız güzeller güzeli.

Düşünüyorum bir baba olarak; insanın yanında kızı, karşısında düşman. 

Kendisi ölürse bu kızı ne olacak? 

Veyahut kızıyla çarpışırken kurşunu bu kız yese o babanın yüreği ne olur? 

Veyahut geliyorlar, çocuklarını buraya bırakıyorlar, savaşmaya gidiyorlar. Ne kadar zor durumlar! 

Sulh zamanında fırsat eldeyken kesenin ağzını açarak yapılmayan şeyler sonradan cana geliyor. 

Benim sözlerim banda, videoya alınır, dinlenir, dosyalanır; biliyorum. Hepsini açıkça söylüyorum. Yarın öbür gün bu hainler, bu zalimler bizim de başımıza çorap örerler. Allah saklasın, istemeyiz.

“Ya nasıl oldu? Bu memleketin başına bu hal gelir miydi?” diye hayret edersiniz. 

Sayfa Başı